دیجیتال مارکتینگ چیست؟

امروزه اگر به اطرافیان خود نگاه کنیم افراد را در همه‌جا در حال گشت‌وگذار در اینترنت و فضای مجاز می‌بینیم. زندگی انسان‌ها بدون اینترنت غیرممکن به نظر می‌رسد. وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها با زندگی همه افراد کاملاً منطبق شده‌اند. به‌طوری‌که دیگر حتی برای آنها دنیای بدون اینترنت قابل‌تصور نیست. استفاده از این فضا برای معرفی، توسعه و پیداکردن مشتریان بالقوه هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ است.

دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ در دنیای بازاریابی، زیر مجموعه‌ای از مدیریت دیجیتال مارکتینگ و مدیریت تبلیغات به شمار می‌آید. دیجیتال مارکتینگ مفهومی گسترده است که به‌آسانی قابل‌تعریف نیست اما، در کل می‌توان گفت که دیجیتال مارکتینگ اصلی مجموعه‌ای از ابزارها و فعالیت‌هایی است که در فضای آنلاین با اهداف بازاریابی و برندینگ انجام می‌شوند.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کدام‌اند؟

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند دستیاری است که برای دیجیتال مارکترها نیاز به هیچ‌گونه نگرانی ندارد که همه کارها را انجام دهد و از این ابزار به‌عنوان ابزار کمکی استفاده کند. این مطلب انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به همراه توضیحات هرکدام از ابزارها را برای شما آماده کرده‌ایم:

  • بازاریابی موتورهای جست‌وجو
  • طراحی سایت
  • ایمیل مارکتینگ
  • اس‌ام‌اس مارکتینگ
  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
  • همکاری در فروش
  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی ویروسی
ابزار دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی موتورهای جست‌وجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) یکی از کارآمدترین استراتژی‌ها برای سرمایه‌گذاری در زمینه موتورهای جستجو است. فرض کنید در گوگل با یک کلمه سرچ می‌کنید سایتی مرتبط با کلمه‌ای که سرچ کرده‌اید به دست می‌اورید، به این کار بازاریابی در موتورهای جستجو گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر بازاریابی موتورهای جستجو ابزارهای جانبی جهت کسب رتبه اول، افزایش بازدید و فروش بیشتر و سودآوری محسوب می‌شود. هدف اصلی این بازاریابی کسب جایگاه بهتر در صفحات اول جستجو یا همان SERP است. بهینه‌سازی در موتورهای جستجو و تبلیغات در موتورهای جستجو از استراتژی اصلی بازاریابی در موتورهای جستجو هستند که هرکدام در زیر توضیح داده می‌شود.

بازاریابی موتورهای جستجو

بهینه‌سازی موتورهای جستجو  SEO

در دنیای امروزی که سایت‌ها روزانه میلیون‌ها در گوگل و یا سایر مرورگرها تولید می‌کند. برای جذب بازدید در سایت‌ها روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود؛ بنابراین بهترین راه برای جذب بازید و افزایش فروش و سودآوری بیشتر در سایت‌ها موجود در گوگل یا سایر مرورگرها از بهینه‌سازی موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. بهینه‌سازی موتورهای جستجو همان مخفف سئوSEO  است. از لحاظ قانونی الگوریتم‌های مختلف در گوگل برای سئو به سه بخش کلی سئو کلاه‌سیاه و سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری تقسیم می‌شود. سئو کلاه سفید سالم‌ترین بهینه برای گوگل است که جریمه شدن در آن دیده نمی‌شود.

در واقع سئوکار گسترده‌ای است و به دو بخش تقسیم می‌شود: سئو داخلی (on page seo) و سئو خارجی (off page soe). موارد مهم از سئو داخلی کلمات کلیدی، بهینه‌سازی سرعت سایت، لینک‌های داخلی، تگ عنوان و متا دیسکریپشن، تولید محتوا، ساختار url و alt تصاویر هستند. سئو خارجی مواردی خارج از سئو سایت مثل بک‌لینک یا لینک خارجی، رپرتاژ آگهی، شبکه اجتماعی، ثبت در گوگل را شامل می‌شود.

بهینه‌سازی ارگانیک سایت‌ها برای سئو، هم هزینه کمترین دارد و هم ماندگاری طولانی‌تری. 90 درصد از بازدیدها بیشتر روی لینک‌های سئو شده در صفحات گوگل کلیک می‌کنند. با داشتن عنوان و متا دیسکریپشن خوب، می‌توان کاربر را مطمئن کرد که پس از رود به سایت نیاز وی به طور کامل رفع می‌شود.

بهینه سازی موتورهای جستجو

تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل نوعی آگهی ثابت است و در صفحه اول و در رتبه اول گوگل به‌صورت ad  نمایش داده می‌شود. هزینه این روش به‌ازای هر کلیک کاربران بر روی سایت موردنظر کسر می‌گردد. تبلیغات در گوگل به روش‌های مختلف از قبیل معرفی محصولات، نصب اپلیکیشن، بنر، ویدئوها و تصاویر و به‌صورت معرفی آدرس url  همراه با عنوان و متا دیسکریپشن به کار می‌رود. تبلیغات در گوگل برای سایت‌های تازه که هنوز سئو نشده است و برای کوتاه‌مدت مناسب است تا سایت به‌وسیله سئو در درازمدت بهینه شود. نکته مهم این است که این تبلیغات اثری روی سئو ندارد. تنها در صفحه اول گوگل نمایش داده می‌شود.

تبلیغات در گوگل

طراحی سایت

طراحی سایت همانند ساختانی است که در دنیای زمینی ساخته می‌شود. داشتن وب‌سایت در دنیای اینترنتی که نیاز بسیاری از کاربران در فضای مجازی برطرف می‌شود برای فروش محصولات و خدمات و برای افزایش اطلاعات در هر زمینه بسیار ضروری است.
همان‌طور که ساخت ساختمان نیاز به وسایل و ابزارهایی دارد که این ساختمان تکمیل شود طراحی سایت هم مانند ساختمان، نیازمند ابزار و مهارت‌هایی مانند دامنه، هاست، قالب و پلاگین‌های مختلف است. دو روش اصلی برای طراحی سایت وجود دارد: 1. استفاده از ساختارهای آماده مانند وردپرس و مجنتو. 2. برنامه‌نویسی اختصاصی. برای طراحی سایت اختصاصی زبان‌های مختلف وجود دارد: زبان php ، جاوا اسکریپت، css ،html5 ، پایتون و غیره.

طراحی وب‌سایت

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ابزاری است برای ارسال ایمیل‌ها و پیام‌ها به مشتریانی که لیست ایمیلشان را در سایت خودمان جمع اوری کردیم. همچنین برای حفظ مشتریان وفادار قدیمی نیز به کار می‌رود. محتوای این پیام‌ها شامل تخفیف، تبلیغات محصولات و خدمات، انتشار محصولات و خدمات جدید  و… هستند. بهتر است مخاطب این ایمیل‌ها، مشتریان هدف باشند. برای مثال، افرادی که ایمیل آن‌ها از طریق خبرنامه، ثبت سفارش و ثبت‌نام در سایت جمع‌آوری شده است. ایمیل مارکتینگ، نقش زیادی در بازگردانی مشتریان فعلی برای خرید مجدد دارد، آن را دست‌کم نگیرید.

ایمیل مارکتینگ

اس‌ام‌اس مارکتینگ

اس‌ام‌اس مارکتینگ در دیجیتال مارکتینگ چیست؟ همانند ایمیل مارکتینگ از انواع مهم دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌رود. در بازاریابی با آدرس ایمیل‌های مشتریان پیام‌ها برای آن‌ها ارسال می‌شود. ولی اس‌ام‌اس مارکتینگ با لیستی از شماره موبایل‌های جمع اوری شده در سایت به مخاطبان هدف پیام‌ها به‌صورت پیامکی ارسال می‌کنند تا تعامل خوبی با مشتریان وفادار و هدفمند برقرار کنند. به دلیل دسترسی بیشتر افراد به موبایل، اس‌ام‌اس مارکتینگ یکی از روش‌های تأثیرگذار در دیجیتال مارکتینگ است.

اس ام اس مارکتینگ

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

امروزه بازاریابی شبکه اجتماعی در میان فضای مجازی بیشتری به چشم می‌خورد. در واقع با گذشت زمان ارزش این نوع بازاریابی بیشتر و بیشتر می‌شود؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین و بااعتمادترین نوع بازاریابی دیجیتالی است. همه افراد در سنین مختلف چه بیکار چه شاغل درحال‌فعالیت در شبکه اجتماعی هستند و بخشی از وقت خود را در شبکه اجتماعی می‌گذرانند. این یک مزیت خوبی برای جذب مشتری و افزایش بازدید و فروش است.

بازاریابی در اینستاگرام:

اینستاگرام برای اولین‌بار در سال 2010 میلادی به بازار عرضه شد. در حال حاضر کاربران اینستاگرام به بیش از یک میلیارد در ماه می‌رسد و روزانه بیش از 500 کاربران استوری‌ها و پست‌های اینستاگرام را بازدید می‌کند؛ بنابراین بهترین روش برای جذب مشتری و افزایش فروش در اینستاگرام انتخاب می‌شود. بسیاری از دیجیتال مارکتر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند. درحال‌حاضر بازاریابی در اینستاگرام از مهم‌ترین نوع بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به‌حساب می‌آید. انتشار پست و استوری روزانه در زمان مشخص، هشتگ‌گذاری درست، بلاگری، همکاری با اینفلوئنسرها از جمله روش‌هایی هستند که باعث افزایش فالوور و افزایش فروش محصولات و خدمات می‌شوند.

برندسازی در لینکدین:

لینکدین بکی از بهترین شبکه اجتماعی برای معرفی کسب‌وکار و برندینگ است. این شبکه اجتماعی برای معرفی برندینگ معروف است. با این کار که به آن معرفی برندینگ به‌صورت آنلاین گفته می‌شود. داشتن پروفایل کامل و ساخت محتوایی با استراتژی مناسب منجر به شناخت برند و افزایش اعتبار تجاری می‌شود.

بازاریابی یوتیوب و آپارات:

بازاریابی در یوتیوب و آپارات هم مانند موتور جستجو است. برای کسب رتبه ویدئوها به ابزارهای بهینه‌سازی از قبیل کلیدواژه هدف، سئوی عنوان و متا دیسکریپشن و دسته‌بندی و برچسب‌های مرتبط نیاز دارد تا را در جایگاه مناسبی قرار گیرند. محتوای ویدئویی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا مخاطب را به مشاهده ادامه ترغیب کند. این بازاریابی در صورت داشتن مخاطب، می‌تواند به کسب درآمد نیز منجر شود.

بازاریابی در تلگرام:

بازاریابی در تلگرام از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین نوع بازاریابی شبکه اجتماعی است. در ایران با وجود فیلتر‌بودن تلگرام هنوز رقابت در میان کسب‌وکارها برای فروش محصولات و خدمات فعالیت در این شبکه اجتماعی ادامه دارد. جهت کسب ممبر تلگرام راه‌هایی از قبیل تبادل لینک، ساخت پروفایل با استراتژی درست، استفاده صحیح از متن در کانال‌ها، استفاده از ربات‌های تلگرامی مثل ربات نظرسنجی، ربات فروشگاهی، ربات آموزشی، استفاده از لینک تلگرام در سایر شبکه اجتماعی و سایت‌ها و غیره از امکانات این نوع شبکه اجتماعی هستند.

بازاریابی شبکه اجتماعی

همکاری در فروش

همکاری در فروش همان بازاریابی پورسانتی است. به حالتی که در آن افراد درصدی از فروش محصولات یا خدمات سایت‌های دیگر را در فضای مجازی به‌صورت پورسانت دریافت کنند، همکاری در فروش گفته می‌شود. بعضی از سایت‌ها سیستم همکاری در فروش را فعال می‌کنند. کاربران با عضویت در این سیستم، برای تبلیغ محصولات یا خدمات کار خود را شروع می‌کنند. بعد از فروش موفق، سود آنها را در همان پنل سیستم همکاری در فروش واریز می‌شود. هر چه فروش محصولات یا خدمات بیشتر باشد، سود بیشتری به آنها تعلق می‌گیرد.

همکاری در فروش

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از مهم‌ترین جزو دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. بازاریابی محتوا روندی در کسب‌وکار است که در آن به تولید محتوای جذاب و پذیرش و انتشار آن برای جلب‌توجه در مخاطبان، می‌پردازند. محتوا طوری ایجاد کنند که مشتریان در استفاده از این محتوای باارزش و مجذوب تبدیل به مشتریان هدف و وفادار و بالقوه شود. بازاریابی محتوا از جهات مختلف از تبلیغات بهتر است و امتیاز بیشتری دارند. روش بازاریابی محتوا، برخلاف تبلیغات که تهاجمی است، بیشتر جذب‌کننده است و باعث مزاحمت و ناراحتی مخاطبان نمی‌شود. علاوه بر این، برخلاف تبلیغات که هزینه زیادی دارد، بازاریابی محتوا به هزینه زیادی نیاز ندارد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی از اساسی‌ترین و وسیع‌ترین تبلیغات از نوع دیجیتال مارکتینگ است. نام دیگر بازاریابی ویروسی، وایرال مارکتینگ است. این بازاریابی زمانی اتفاق می‌افتد که استراتژی یک کسب‌وکار این باشد که مخاطبان خود را تشویق به انتقال پیام بازاریابی خود کند. این روش، شباهت بسیاری با منتشر شدن ویروس در محیط اطراف دارد. دقیقاً به همین دلیل است که نام ویروسی یا وایرال بر روی آن گذاشته شده است.

در واقع، تنها تفاوت این ویروس با سایر ویروس‌ها این است که در بازاریابی محتوا، ویروس شما از جنس محتوا است. اساس اصلی بازاریابی ویروسی تبلیغ اطلاعاتی به‌صورت دهان‌به‌دهان است البته در دنیای امروزی که با روند پیشرفته تکنولوژی انتقال اطلاعات در استفاده از اینترنتی به کار می‌رود. تحقیقات به این نتیجه رسیده که برخی از ویروس‌ها نه‌تنها ضرری برای کسی ندارند، بلکه به طور معجزه آسایی می‌توانند زندگی را دگرگون کنند و راه صدساله ما در رسیدن به موفقیت کسب و کارمان را یک‌ساله کنند.

بازاریابی ویروسی

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

مدیر دیجیتال مارکتینگ باید دارای درک قوی و اطلاعات و تجربه کاملی از استراتژی‌ها و ابزارهای بازاریابی در دنیای اینترنت امروزه باشد. مدیران دیجیتال مارکتینگ با تیم بازاریابی، پشتیبانی و فروشندگان، برای راه‌اندازی به‌موقع یک کمپین، کار می‌کنند. مدیر دیجیتال مارکتینگ در انجام وظایف بازاریابی در همه زمینه‌هایی موردنیاز، مسئولیت‌پذیر باشد. شرایط لازم برای فعالیت مدیریت دیجیتال مارکتینگ از جمله داشتن مدارک موردنیاز، دارای تجربه و مهارت در همه زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ و داشتن خلاقیت در راه‌اندازی هر نوع بازاریابی و غیره را باید فراهم شود.

بهترین کتاب‌ها درباره دیجیتال مارکتینگ

علم دیجیتال مارکتینگ در سرتاسر جهان در حال پیشرفت است. ما مدام به اطلاعات جدیدی نیاز داریم تا دانش خود را در زمان فعلی و برای زمان آینده همواره به‌روز نگه داریم. برای یادگیری و کسب علم در زمینه بازاریابی دیجیتالی روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های تأثیرگذار در یادگیری دانش بازاریابی دیجیتال، مطالعه کتاب است. کتاب‌های بازاریابی در هر زمینه توسط نویسندگان مختلف نوشته شده است. در اینجا از مهم‌ترین کتاب‌های ایرانی و خارجی که از خواندن آنها باعث تأثیر بیشتری برای پیشرفت بازاریابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌شود، را معرفی می‌کنیم.
1- کتاب مدیریت بازاریابی توسط فیلیپ کاتلر که به پدر علم بازاریابی معروف است.
2- کتاب چوب‌دستی‌ات را بساز یا ایده عالی مستدام توسط چیپ هیث و دن هیث با تألیف سید رامین هاشمی و مجتبی اسدی.
3- کتاب قبایل با نویسنده ست گودین با ترجمهٔ امیر انصاری.
4- کتاب چگونه می‌خواهیم متفاوت فکر کنیم توسط روهیت بهارگاوا.
5- کتاب بازاریابی دیجیتال به تألیف متینه مقدم و انتشارات طاهریان.

سوالی دارید؟
امروز با ما تماس بگیرید!

021-28424439

در صورت سفارش خدمات برنامه نویسی سایت، طراحی وب و دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید. جهت اطلاعات بیشتر در قسمت درباره ما با تیم ما آشنا شوید.

در صورت داشتن سوالات و پیشنهادات و نظرات خود را در دیدگاه پایین صفحه اعلام کنید. در اولین وقت جوابگویی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + هشت =